Stegna

Stegna

Stegna to lubiana nadmorska, położona na Mierzei Wiślanej, jedynie 30 km od Gdańska, wieś wczasowa. Plusem miejscowości jest połączenie drogowe z Warszawą (DK nr 7), Łodzią i Śląskiem (A1). Co prawda, od głównych zabudowań Stegny na plażę jest ok 1,5 kilometra, za to droga na plażę prowadzi przez iglasty las i wydmy. Dużo ośrodków wczasowych znajduje się bliżej plaży - ok 1 km (ulice: Morska, Wczasowa, Brzozowa, Lipowa).

Co warto zobaczyć spędzając wakacje w Stegnie?

PLAŻA

Co istotne, plaże w Stegnie są piaszczyste i szerokie. Latem w Stegnie funkcjonują dwa strzeżone, morskie kąpieliska: Stegna I (od ul. Lipowej) i Stegna II (od ul. Morskiej). W tzw. "gorącym" sezonie plaże tuż przy zejściach jest trochę tłoczna, ale można przejść kawałek dalej i mamy więcej przestrzeni. Na plaży, prócz kąpieli morskich i słonecznych, można skorzystać z wielu atrakcji takich jak: place zabaw dla dzieci, trampoliny, zjeżdżalnie wodne.

KOŚCIÓŁ PARAFIALNY NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA (ul. Gdańska 1)

Kościół parafialny Najświętszego Serca Pana Jezusa pochodzi z XVII w. Dużą atrakcją dla wszystkich Turystów są zabytkowe organy umieszczone wewnątrz kościoła. Co roku odbywa się tutaj Międzynarodowy Festiwal Organowy, który przciąga bardzo dużą ilość Turystów. 

BURSZTYNOWA KOMNATA (ul. Gdańska 64, tel. 552 474 209)

Jest to prywatne muzeum bursztynu. Jest to ciekawa atrakcja dla wszystkich lubiących te "bałtyckie złoto". Idealna alternatywa na mniej pogody dzień oraz na spędzenie go w ciekawy sposób w gronie najbliższych. Muzeum składa się z 4 sal wystawowych. 

Godziny otwarcia:

  • codziennie od maja do 20 czerwca i we wrześniu: 11.00 do 17.00,
  • od 20 czerwca do końca sierpnia: od 10.00 do 19.00.

ŻUŁAWSKA KOLEJ DOJAZDOWA

Dodatkowo, Stegna jest stacją węzłową Żuławskiej Kolei Dojazdowej - w sezonie letnim warto przejechać się kolejką wąskotorową na wycieczkę do pobliskich miejscowości: Sztutowo, Jantar, Mikoszewo lub do Nowego Dworu Gdańskiego.

PARK LINOWY (ul. Gdańska 12, tel. 503 144 949)

Świetna atrakcja dla wszystkich, którzy lubią aktywny wypoczynek, dużo zabawy i emocji. To miejsce przeznaczone jest dla wszysstkich, niezależnie od wieku. Do wyboru jest sześć tras o różnym stopniu trudności. Tutaj z pewnością przeniesiesz się na chwilę do świata Tarzana i Jane.

Godziny otwarcia:

  • w sezonie letnim codziennie: od 10.00 do 20.00.

Ostatnia aktualizacja - luty 2020 r. 
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.junoszyno.com.pl nie odpowiada.

Inne Atrakcje Turystyczne

Zobacz najlepsze atrakcje turystyczne Karpacz i okolice

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00