Jantar

Jantar

Jantar to nadmorska miejscowość urlopowa na Mierzei Wiślanej, położona pomiędzy miejscowościami Junoszyno i Mikoszewo. Latem Jantar staje się turystycznym kurortem. Odbywa się tutaj wiele imprez, koncertów, turniejów plażowej piłki siatkowej. Swą nazwę Jantar zawdzięcza bursztynowi. W Polsce, w otoczeniu Jantaru, bursztyn występuję najczęściej. Nie dziwi więc, że Jantar jest gospodarzem Mistrzostw Świata w Poławianiu Bursztynu. Kolejną atrakcją jest Żuławska Kolej Dojazdowa. Kolejka wąskotorowa działa sezonowo i obsługuje składy na trasie: Prawy Brzeg Wisły (Mikoszewo) - Jantar - Stegna - Sztutowo/Nowy Dwór Gdański. Tabor kolei to lokomotywy spalinowe i wagony motorowe oraz wagony pasażerskie. Jantar stanowi odpowiednią bazę wypadową do odwiedzenia atrakcyjnego Trójmiasta. Atrakcją jest również przeprawa promem przez Wisłę pomiędzy miejscowościami Mikoszewo i Świbno. Jantar znany jest z różnorodnej bazy gastronomicznej i noclegowej. Bezproblemowo znajdziemy tutaj pokój bądź kwaterę w licznych ośrodkach wczasowych, pensjonatach czy domach gościnnych.

Co ciekawego w tym miejscu?

PLAŻA

Plaża w Jantarze jest jedną z najszerszych nad polskim morzem, pokryta żółtym, drobnym piaskiem, spotkamy tu także kolorowe łodzie rybackie. Latem funkcjonuje na niej strzeżone kąpielisko morskie długie na ok 200 metrów. Kąpielisko położone jest między wejściami nr 79 i 78. Niestety plaża jest zatłoczona – wszak Jantar odwiedzają tysiące turystów. 

MUZEUM BURSZTYNNICTWA (ul. Gdańska 64 A, tel. 55 247 42 09)

Szkoła Podstawowa w Jantarze w wakacje staje się Muzeum Bursztynnictwa. W zbiorach placówki są stare fotografie, mapy, ryciny oraz wyroby z bursztynu. Poznamy tu również historię miejscowości.

Godziny otwarcia:

  • w sezonie letnim codziennie od 10.00 do 19.00.

MINI ZOO (ul. Gdańska 1, tel. 668 269 314)

Idealna atrakcja dla tych najmłodszych Trystów. Kangury, zebra, wielbłąd jednogarbny, kozy kameruńskie, syryjskie i miniaturki, lamy, guanako, alpaki i wiele, wiele innych ciekawych gatunków zwierząt. Tutaj na chwilę możesz przenieść się do świata tych wszystkich zwierząt, zobaczyć jakie jest ich usposobienie, co jedzą, jak żyją. Dodatkową atrakcją jest fakt, że Ty sam możesz nakarmić zwierzęta. Jest to ogromne przeżycie oraz niezapomniana pamiątka z wakacji. 

Godziny otwarcia:

  • codziennie (lipiec-sierpień): 8.00 – 19.00,
  • codziennie (maj, czerwiec, wrzesień): 8.00 – 16.00.

BUFFALO - BILL (ul. Gdańska 2, tel. 502 620 535)

Jest to idealna rozrywka dla wszystkich miłośników koni oraz wakacji w siodle. Miejsce to jest przeznaczone nie tylko dla osób umiejących jeździć konno, tutaj odnajdą się również wszyscy, którzy zawsze marzyli o jeździe w siodle, ale nigdy nie mieli takiej okazji lub odwagi. Specjaliści zajmą się Tobą w taki sposób, że z pewnością pokochasz ten sport. 

PASIEKA U STRUSIA (ul. Gdańska 31 A, tel. 552 477 963)

Jest to miejsce, które łączy w sobie zabawę oraz naukę. Idealna atrakcja dla całej rodziny. Tutaj możesz pogłębić swoją wiedzę z zakresu pszczelarstwa oraz hodowli strusi. 

Godziny otwarcia:

  • wtorki, piątki i soboty: od 09.00 do 12.00 oraz od 15.00 do 17.00.

Ostatnia aktualizacja - luty 2020 r. 
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.junoszyno.com.pl nie odpowiada.

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00